Bebeğiniz İçin Yazlık Patik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek patiği seçimlerinde uzmanlar şıklıktan önce bebeğin ortopedik gelişimini önemsemeniz gerektiğine dikkat çeker. Bebek patik modelleri konusunda bu açıdan dikkatli olmak gerekir. Bebeklerin ayak yapıları yetişkin bireylerden çok daha farklıdır. Parmaklara doğru olan kısımları daha geniş iken topuk kısımları dardır ve tabanın iç kısmı, tabana düz bir görünüm veren fakat hareket ile beraber kemerin genişlemesi ile kaybolan bir yağ dokusuna sahiptir.

Bebeklerin ayak yapıları kıkırdak yapıda olmaları ile dikkat çeker. Bu sebeple patik seçimlerinde sıkı ve uygun olmayan ürünler kemiklerin düzgün büyümesine engel olur. Bebeklerin ayakları doğumdan itibaren beş yıllık dönemde son derece hızlı bir şekilde gelişir.

Bebek Patiği Seçimleri

   Bebeğin ayakları doğduğu andan itibaren gelişim sürecinde olduğundan dar, terleten, sert yapıda olan yazlık bebek patikleri tercih edilmemelidir. Bu ürünler ayak sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bu sebeple Ella Bonna olarak bebek ayak sağlığına uygun patiklerimiz ile hizmetlerimizi sunarız. Bebek patiklerimiz yumuşak yapıları ile bebeğin patiği ayağında hissetmesine engel olur. Patiklerimiz bunun yanında son derece şık ve modern yapıları ile dikkat çeker.

   Bebeğinizin tüm kıyafetlerine uyacak farklı renk ve desenlerdeki patikleri tercih edebilirsiniz. Bebek yazlık patik evde ve dışarda rahatlıkla tercih edilebilir. Bu ürünler bebeklerin ayaklarını yumuşak bir şekilde sarar. Hem koruma hem de bebeğinizin şık görünmesine yardımcı olur. Eğlenceli figürleri ile dikkat çeken bebek patik modellerimizle bebeklerinizin rahat etmesini ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

   Yürümeye başlamamış bebeğinize evde veya dışarıda dar patik giydirmek sağlık bakımından olumsuz sonuçlara neden olur. Bebekler yeni yeni ayaklandıklarında sert ayakkabılar giydirmek doğru değildir. İlk birkaç yıllık dönemde hafif, yürümeye engel olmayacak, ayağın içerisinde rahat bir şekilde hareket edeceği patikler tercih edilmelidir. Ayağı saran, ayak tabanını yerde hissedecek kadar yumuşak tabanlı olan bebek patik modelleri ayak gelişimlerini olumlu bir şekilde etkiler.

   Yeni ayaklanan bebekler için patik seçimlerinde muhakkak tabanı; kaydırmaz, silikon yapışkanlı ürünler tercih edilmelidir. Böylece kayma sonucu meydana gelebilecek kazalar en aza indirilmiş olur. Bunun yanında terletmeyen ve sentetik olmayan kumaşlardan üretilen bebek patikler tercih edilmelidir. Hava alan kumaşlardan üretilen patikler ile bebeğin ayakları terlemez ve bu sayede olası mantar sorunlarının da önüne geçilmiş olur.

   Yalnızca yürüyen bebekler için değil daha küçük bebekler için de hatta yenidoğan bebek patik modellerini markamızda bulabilirsiniz. Böylece bebeklerinizin ayağının rahat edeceği patikler ile sıcak kalmasını sağlarsınız.

Şık ve Modern Yazlık Bebek Patikleri

   Modanın etkisi ile beraber yetişkin giyim yanı sıra bebek ve çocukların da kıyafetleri birbiri ile uyumlu olmaya başladı. Patik denince akla yalnızca örgü ya da kumaş ürünler gelir. Ancak modern ve şık bebeklerin her kıyafetinin altına giyebilecekleri bebek patikleri vardır. 

  Keten ayakkabı görünümlü patik, klasik ayakkabı görünümlü patik modelleri ile bebeklerinizin şık ve şirin görünmesini sağlarsınız. Bebekleriniz ile dışarı çıktığınız zaman kıyafetini tamamlamak adına giydirebileceğiniz ayakkabı görünümlü patik modellerimiz bulunur.

   Bebek giyim ürünlerinin en şirin parçaları arasında patikler de yer alır. Evlerin mutluluk kaynağı olan bebekler için patik alırken dikkat etmeniz gereken çeşitli konular bulunur. Pek çok ayak ve bel sorunları yanlış patik seçimleri ile meydana gelir. Özellikle çocukların gelişim dönemlerinde ebeveynlerin doğru ürünler kullanmaya özen göstermeleri gerekir. Büyüme evrelerinde ayak tabanlarının gelişmesi açısından sağlık koşullarına uygun üretilen patikler tercih edilmelidir.

   Bebek sağlığı için yenidoğan bebek patik modelleri konusunda kanserojen madde içerip içermediğine dikkat edilmelidir. Kimyasal madde içermeyen ürünler bebek sağlığı açısından uygundur. Doğal ürünlerden üretilen patik modelleri rahatlıkla tercih edilebilir.

Bebek Patik Modelleri

   Bebekler için rengarenk desen ve motiflere sahip patik modelleri bulunur. Bebek patik modelleri arasında çoğunlukla ayakkabı görünümüne sahip, yumuşak tabanlı modeller dikkat çeker. Renkli giyim kombinleri için her renkte bebek patikleri oldukça hoş bir görünüme sahiptir.

   Bebekler sürekli büyürler ve gelişme gösterirler. Büyüme aşamasında patik seçimleri kemik gelişimini etkiler. Bu sebeple bebek patiği seçiminde ilk önce ayakların rahat edeceği ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bağcıksız patik modelleri bebeğin ayaklarını sıkmadığından rahat etmelerine yardımcı olur. Yenidoğan bebek patik modelleri hassas bir cilde sahip olan bebeklerin ayaklarına uygun yumuşak malzemeden üretilmiştir.

   Patikler ilk minik adımların yardımcısı olduğundan ortopedik yapıda olmalıdır. Bebeklerin ayaklarını çepeçevre saran özellikleri olmalıdır. Bunun yanında en dikkat çeken unsurlardan biri de patiklerin kimyasal madde içermemesidir. Bu nedenle patik seçimlerinde detaylı araştırmalar yapılması gerekir.

   Bebek patikleri organik yapıda olduğundan vücut ısısını dengeleme özelliği bulunur. Ayakların terlemesine engel olan patikler ayak gelişimine olumlu katkıları ile dikkat çeker. Bunun yanında esnek bir yapıda olduğundan uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Özel bir bakıma gerek duyulmadan rahat bir şekilde kullanımı mümkündür. Patik modellerimiz son derece kaliteli olduğu için bir sonraki çocuğunuz için de saklayabilirsiniz.

   Patik seçimlerinde anne ve babaların özenli davranması gerekir. Bebeklerin ciltleri hassas olduğu için patiklerin anti alerjik yapıda olması gerekir. Yeni doğan patikleri farklı renk ve modelleri ile dikkat çeker. Konfor ve güvenlik konusunda da kullanışlı ürünlerdir. Henüz yeni yürümeyi öğrenen bebekler evde bulunan engellere takılabilirler. Zeminde ayaklarının kayması durumları söz konusu olabilir. İstenmeyen kazaların önüne geçilmesi açısından kaydırmaz patikler tercih edilmelidir. Bebeği için en iyi ve en güzelini arayan aileler patik seçimlerinde de titiz davranın. Birbirinden şık ve bebek sağlığına uygun patik modellerini firmamızda bulabilirsiniz. 

DİĞER BLOG YAZILARI

Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerekir.